2023/11/03

Hogyan csinálj az androidos eszközeidből webkamerát - vagy második monitort

Saját jegyzet, igazán ne fáraszd magad vele, csak ha a címbeli dolgok érdekelnek. A réskamerás és videó-feedback kísérleteinkhez úgy tűnik, hogy nem árt egy webkameránál jobb minőségű felvevőt csatlakoztatni a PC-hez, hogy a képrontások során is értelmezhető vizuális eredményt kapjunk. 

Csináljunk a telefonból webkamerát

Több lehetőség is van arra, hogy androidos cuccunkból webkamerát csináljunk. Az iVCamet próbáltuk ki. Az iVcam használatához pár dolgot el kell intézni, előbb kell a progi a PC-re. Aztán kell a progi a telefonra/tabletre. Aztán engedélyezni kell az USB-debuggingot, ami eszközönként máshol és másképpen érhető el: 

A Samsung tableten például a Settings>AboutPhone>Software information szekcióban a BuiltNumberre kell hetet rásózni, amitől a Settings alján megjelenik a Developer information, amiben élesíteni lehet az USB debuggingot. 
A Xiaomiban a settings MyDevice részlegen a MIUI versionra kell tappelni párat. Mikor kiírja, hogy "You are now a developer", akkor a Setting>Additional settings szekcióban megjelenik a Developer options, amiben bekapcsolható az USB debugging. 

Csomó biztonsági figyelmeztetés után, végre készen állunk a PC és az Android összekötésére. Ez lehet USB kábelen keresztül is, vagy amitől leesett az állunk, ha az otthoni routerre kábelesen van felkötve a PC, a telefon Wifiről is rá tud csatlakozni. Vagyis el kell indítani a PC-n és az Androidon is az iVCam progit, aztán megadni mindenféle engedélyeket (de csak legelőször) és ha minden jól ment, akkor egyszer csak megjelenik a telefon kamerájának a képe a PC-n az iVCam ablakában. Minden olyan program, ami a webcamerát használja, az iVCamtől fogja a képet kapni, tehát elvileg innentől a telefon, vagy a tablet maga a webkamera. Például, ha a Processingben programozgatunk a webkamerára, akkor ebben az esetben a telefon képét fogjuk használni. Semmilyen módot nem találtunk arra, hogy Windows szinten választhassunk az iVCam és a sima USB-re dugott normál webkamera között, bár a Camera applikációban, a Windowsban lehet a kamerák között választani, de az összes többi applikációkban, ami a kamera képét használja, csak az iVCam választható. Érdemes az iVCam  beállításokat is végig böngészni, mert vannak itt még érdekességek, hol vegye a hangot, hol adja le, stb. 

Csináljunk a telefonból/tabletből második monitort PC-re.

Mondjuk miért tennénk ilyet? Csak mert megtehetjük. Használati lehetőséget nem látunk abban, hogy az egeret áthúzzuk a telefonra és ott indítsunk el egy facebookot, mert a szemünk már nem a régi. 
Számtalan megoldás létezik, de mi a spacedesknek adtunk egy lehetőséget. Nyilván telefont, ha még annyira nagy is, mint egy lapító, akkor sem érdemes, mert a szemed kifolyik rajta, inkább tablettel érdemes próbálkozni. Szóval PC-re kell egy installált Spacedesk, androidra dettó kell a párja az applikációnak. Majd összekötöttük a kettőt. Ha tud a PC wifit, annál jobb, mi USB-ve dugtuk össze. Aztán csomót kecegtettünk a PC-s konzolon, a telefon meg engedélyeket kért, míg végül a telefon megjelent mint másodlagos monitor. Innentől aszerint lehetett konfigurálni, mint bármilyen második monitort. Egyetlen hátránya, hogy ezentúl akármelyik monitoron is indítottunk el bármit, aminek hangja volt (pl. Youtube), az a telefon hangszórójából szólt. De nem kizárt, hogy ez csak beállítás kérdése. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése