Szóval a képek elfogadható minőségének csekkolásáról lesz szó, konkrétan azt kell ellenőrizni, hogy jut e elég ppi a nyomtatáshoz.
Ez Corelben nem is okoz gondot, úgy berántja a fotót, hogy magasról tesz rá, milyen címke van az Orientation metába bebiggyesztve, forgathatod, torzíthatod, mindig az aktuális felbontást szállítja.
Az Indesign is elég megbízható, itt nem untat a pixelek számával, csak mutatja az aktuális mérethez tartozó effektív felbontást. Pont ami érdekel minket. Szuper.
Nem így az Illustrator. Amennyiben egy normális képet hozol be, mutatja a pixelek számát és a hozzárendelt PPI-t. Idáig rendben vagyunk.
Persze, hogyha eltorzítod, akkor a vízszintes és függőleges PPI nem egyezik meg, ezt is szépen mutatja.
Nade most fogózzá'! Ha elfordítod a képet, akkor a PPI érték kibolondul. Márpedig egy klienstől érkezett grafikán számtalan olyan képi elem lehet, amit forgattak. Sőt, az Illustrator (nem úgy, mint a Corel) érzékeli a képek Orientation címkéjét a metában
Így fordulhat elő, hogy a behozott kép már mindenféle módosítás, forgatás nélkül is így jelenik meg.
Persze ez egy kontrollált körülmény, ahol tudjuk, hogy a képet egy Samsung telefon lőtte 90CW forgatással, és 72 PPI-t biggyesztett a metába. Látjuk hogy a kép állóban van, a méret viszont fekvőre jelenik meg. Innen kimatekezhető, hogy: 5312 / 72 = 128 illetve 2988 / 72 = 41.
Közben kiderült, hogy ez egy hiba, most már csak annyi a kérdés, hogy az újabb verziókban benne van e még.
Közben kiderült, hogy ez egy hiba, most már csak annyi a kérdés, hogy az újabb verziókban benne van e még.
Ezt a megjegyzést eltávolította a blog adminisztrátora.
VálaszTörlés