2025/01/09

Kínai bluetoothos erősítő

Több szempontból okozott csalódást. Egyrészt nincs önálló tápja, USB-ről kell megtáplálni. Egy Bluetoothos erősítőt (!), ami elvileg egy wireless technológia. Kábelről. Bár ez lehet fícsör is, további fejlesztések perspektívája, mert a házban bőven van hely, hogy elférjen egy akksi, meg egy töltőáramkör, amit szintén össze lehet vásárolni az Aliexpressen. Kínai logika. Értem. És elfogadom. És eszembe jut az is, hogy annak idején azért szerették a nyugatabbi cégek a keleteurópai munkavállalókat, mert sokkal jobb volt a problémamegoldó képességük, mivel olyan környezetből jöttek, ahol semmi sem volt szabályozva, mindenre kreatívan kellett reagálni. A kínaiak is erre gyúrhatnak. Ezért nincs leírás, nincs segédlet a termékekhez. Az értelmesek, problémamegoldók evolúciója zajlik, hiszen van rá emberanyag. Szóval, ezt az erősítőt is csak ideszarta a posta, aztán majd csak elboldogulunk vele. 

De nézzünk egy pozitívumot is. Nemhogy minden alkatrész megvolt, ami nagy luxus, de még megmaradt pár ellenállás, LED és csavar. 


Az is meglepett, hogy a boltban egy mukk leírás nem volt arról, hogy itt bizony SMD alkatrészt is be kell majd forrasztani. De alkalmazkodtunk a kihíváshoz. 


Másik kellemes meglepetésünk az volt, hogy elsőre működött, előbb a bluetooth-modul nélkül simán audio-jackről, majdb bluetoothról is.


Van olyan gyári eszközünk, például a híres német minőségű lidlis fülesünk, ami sokkal keservesebben kapcsolódik, mint ez a jószág. Amire szüksége is van, mert a hangerőt feltekerve, úgy az utolsó egynegyed tartományon, a hangszóró rettenetesen berezeg, és ráadásul másodpercek alatt elveszíti a bluetooth jelet is, majd visszakapcsolódik, ismét elveszíti, és így tovább. Mindezt moderált teljesítményen nem csinálja, viszont ott annyira halk, hogy azt a telefon saját hangszórója is képes túlordítani. Szóval ez egy fölösleges időrabló bóvli. Haszna csak annyi, hogy gyakorlod a forrasztást. 

Nem kell valakinek?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése