A Pitch tesztből kapott értékkel (jelen esetben pontosan 40LPI) beszorozzuk a 36 pontunkat (mert az ideális 1400dpi esetén, a tökéletes 40LPI az pont 36 pont vonalanként, ha mondjuk a 40,16 lett a pitch-teszt eredménye, akkor 40,16*36=1447ppi, vagyis erre kellene állítani a kép felbontását a képszerkesztőben).
Ennek alapján elkészíthetjük az első fliplentikuláris képünket, amit gyerekkorunkból a kacsintós pénztárca, vagy levelezőlap néven ismerünk, a kor Pornhub-depriváltságát ilyenekkel enyhítettük (a német divatlapok fehérneműrovatán kívül, de ezt már csak azok érthetik meg, akik a 80-as években voltak tizenévesek):
Az előbbi egy flip-lentikuláris cucc, az alábbi pedig egy statikus 3D, mindkettő minimum 40 éves lehet.
Mikroszkóp alapján semmi különbséget nem bírunk felfedezni.
És akkor jöjjenek a saját próbálkozások (demó progival, mert mi sem szarjuk a pénzt). 3D lentikuláris, vagyis több mozgásfázis adja a térhatást billegtetve, gyakorlatilag ez lehetne animáció, vagy rövid videó.
36 pixeles zóna / 8 különálló frame |
Ezt valahogy így kell elképzelni:
36 pixeles zóna / 2 frame (jobb és baloldali nézőpont) |
36 pixeles zóna / 17 frameből |
Mindenesetre a 3D lentikuláris képekből legalább kétfélét láttunk eddig. Olyat, amelyik ránézve (nem billegtetve) térélményt ad, illetve olyat, ami billegtetésre adja a térélményt. Gyanítjuk, hogy a kettő nem pont ugyanolyan profilú, hiszen az előbbi esetében a szemlélés távolságából a két szemnek kell a két eltérő képet látnia, a második esetben pedig gyakorlatilag egy motion képsorozattal járjuk körbe a térbeli tárgyunkat, nem két, hanem sokkal több frame segítségével. Bármilyen lentikuláris lencsével is dolgozz, bármilyen technikával, mindenképpen teszteld le az ideális látótávolságot. Csak itt kaphatsz tökéletes eredményt.
Hasznos linkek a témában:
Itt levezeti képletekkel, hogy a szemtávolság hogyan befolyásolja a mélységérzetet. Arányosak, vagyis ha távolabbról nézzük, akkor mélyebb térélményt kapunk. Ezt anaglyph esetében is egybevág a tapasztalatainkkal.
Még több tutorial itt. 3D progik gyűjtőhelye.
És végezetül, a legbézikebb "lentikuláris" kép, ha nincs ilyen lencséd, se nyomtatód. Mondjuk mi ezt is nyomtatóval csinálnánk meg. De nem fogjuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése